Головна  →  Адміністрація  →  Структура  →  Департаменти  →  Департамент суспільних комунікацій  →  Управління з питань внутрішньої політики  →  Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Проектом Концепції запропоновано напрями проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, метою якої є підвищення якості життя людини за рахунок створення ефективної системи управління і забезпечення сталого територіального розвитку. Суть реформи полягає у розмежуванні повноважен ь між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, удосконаленні взаємодії між ними, подоланні проблеми, коли повноваження органів місцевого самоврядування не відповідають їх зобов’язанням та завданням. Також йдеться про передачу повноважень на місця, посилення організаційної та фінансової самостійності територіальних громад – сільських, селищних, міських.

Вдосконалення місцевого самоврядування буде спрямоване, передусім, на формування відповідного законодавчого поля, створення умов для стимулювання місцевого розвитку.

Реалізацію Концепції пропонується здійснювати у два етапи: перший, підготовчий, триватиме упродовж 2013-2015 років, другий, основний – 2015-2020 років.

Відповідно до проекту Указу Президента Кабінету Міністрів потрібно розробити та затвердити план заходів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Ознайомтесь з проектом Концепції та надавайте пропозиції й зауваження до Контактного центру міста Києва або за адресою електронної пошти:  [email protected]

Версiя для друку