Переселенцям


Інформація про працевлаштування тимчасових переселенців (біженців)

З метою оперативного та якісного надання послуг особам, які є тимчасовими переселенцями з інших регіонів України, в місті Києві щоденно формується та перевіряється база вакансій роботодавців, які готові працевлаштувати зазначені категорії громадян, в тому числі з наданням житла.

Після тимчасової окупації Криму та з початку проведення антитерористичної інформації на сході України до консультаційного пункту Київського міського центру зайнятості у складі Регіонального штабу Київської міської державної адміністрації, що знаходиться на залізничному вокзалі, звернулися 4037 осіб (з АР Крим та м. Севастополь – 627 осіб, з Донецької області – 1748 осіб, з Луганської області – 1662 особи).

За допомогою в працевлаштуванні до служби зайнятості м. Києва станом на 19.12.2014 звернулись 2928 вимушених переселенців (з АР Крим та м. Севастополь – 325 осіб, з Донецької області – 1614 осіб, з Луганської області – 989 осіб).

З них отримали статус безробітного – 2206 осіб (з АР Крим та м. Севастополь – 229 осіб, з Донецької області – 1277 осіб, з Луганської області – 700 осіб).

Виплату допомоги по безробіттю призначено 1631 громадянину (з АР Крим та м. Севастополь – 165 особам, з Донецької області – 975 особам, з Луганської області – 491 особі).

На професійну підготовку направлено 107 осіб відповідної категорії (з АР Крим та м. Севастополь – 19 осіб, з Донецької області – 65 осіб з Луганської області – 23 особи).

До громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучено 53 вимушених переселенців (з АР Крим та м. Севастополь – 7 осіб, з Донецької області – 25 осіб, з Луганської області – 21 особу).

За допомогою служби зайнятості працевлаштувалася 285 осіб (з АР Крим та м. Севастополь – 40 осіб, з Донецької області – 148 осіб, з Луганської області – 97 осіб).

Ключовою проблемою для переселенців є відсутність житла та фінансів. Крім того, деякі громадяни приїздять без документів, які дають право на отримання допомоги по безробіттю. Інші планують повернутися додому, тому скориставшись своїм правом на допомогу по безробіттю відмовляються від послуг служби зайнятості та повідомляють про це роботодавців.

Третина безробітних мали високий рівень заробітної плати або займали керівні посади, тому підходяща робота для них відсутня.

Також негативно впливає на активний пошук роботи і психологічний стан вимушених переселенців.

З метою вирішення питання працевлаштування, потрібно звертатися до Київського міського або до одного з десяти районних центрів зайнятості, адреси яких можна дізнатися на сайті Державної служби зайнятості України (www.dcz.gov.ua), а також здійснити пошук підходящих варіантів роботи через операторський мобільний центр, відправивши з мобільного телефону SMS-повідомлення або зателефонувавши на номер 730 та безкоштовно отримати консультації з питань пошуку роботи зателефонувавши за номером 0-800-50-50-60 зі стаціонарного телефону або скористатись Інтернет-порталом державної служби зайнятості “Труд” (www.trud.gov.ua).

Відповідно до пункту 3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №198, реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування, за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і надалі буде продовжуватися робота щодо дотримання прав вимушено переміщених осіб та співпраця з цих питань з Київським міським центром зайнятості.

Версiя для друку