Головна  →  Новини  →  18 вересня 2017, 12:39

Віталій Кличко: «Для нас є неприйнятним намагання перекласти у проекті Держбюджету на 2018 рік фінансування 7 млрд грн соціальних пільг у сфері ЖКГ на місцеві бюджети»

Віталій Кличко: «Для нас є неприйнятним намагання перекласти у проекті Держбюджету на 2018 рік фінансування 7 млрд грн соціальних пільг у сфері ЖКГ на місцеві бюджети»

Місцеве самоврядування повинне вирішувати питання місцевого, а не державного значення. Тому абсолютно неприйнятним для нас є намагання перекласти у проекті Держбюджету на 2018 рік фінансування 7 млрд грн соціальних пільг у сфері ЖКГ на місцеві бюджети. Про це заявив мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко під час виступу в Одесі на Українському муніципальному форумі, який щорічно проводить АМУ.

«Останнім часом активно поширюється думка, що бюджетна децентралізація досягнута і всі проблеми вирішені. На місцях, мовляв, багато коштів. Лунають заклики максимально перекласти державні повноваження на органи місцевого самоврядування. Але ж суть децентралізації не в цьому! – наголосив Віталій Кличко. – Місцеве самоврядування повинне вирішувати питання місцевого, а не державного значення. Тому абсолютно неприйнятним для нас є намагання перекласти у проекті Держбюджету на 2018 рік фінансування 7 млрд грн соціальних пільг у сфері ЖКГ на місцеві бюджети».

Як завжди, зазначив Віталій Кличко, наприкінці бюджетного року відчувається гостра недостатність коштів освітньої і медичної субвенцій. Це не дає можливості забезпечити в повному обсязі фінансування видатків у галузях освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідних субвенцій таким чином, щоб органи місцевого самоврядування не відволікали власний ресурс – той, який вони можуть витратити на оновлення і розвиток своєї інфраструктури.

Місцеві ради, підкреслив голова АМУ, вкотре звертають увагу уряду на недостатність асигнувань, несвоєчасне і в неповному обсязі надходження коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій.

«На сьогодні дефіцит коштів місцевих бюджетів на оплату субсидій становить 8 млрд грн! Ми сподіваємось, що держава до кінця року розрахується з нами в повному обсязі. Це життєво важливо! Бо ми на порозі нового опалювального сезону», – зазначив мер Києва.

Він зауважив, що органи місцевого самоврядування так і не отримали закладених в Держбюджеті на цей рік 5 млрд грн компенсації.

«Фактично уклавши договори реструктуризації минулих боргів, які виникли не з нашої вини, комунальні підприємства не отримали живих коштів. Це ставить під загрозу проходження опалювального сезону», – наголосив Віталій Кличко.

Також, додав він, над багатьма територіальними громадами нависає борг за отримані в попередні роки середньострокові позики. Він виник, як відомо, через некоректне планування Мінфіном видатків місцевих бюджетів на виконання делегованих повноважень.

«Тобто виник не з нашої вини. І в цій ситуації ми періодично чуємо про ініціативи щодо погашення цього боргу з коштів відповідних місцевих бюджетів. Місцеві ради висловлюють стурбованість із цього приводу і пропонують уряду списати цю заборгованість», – зазначив Віталій Кличко.

Також голова АМУ зауважив, що зараз активними темпами триває формування в країні об’єднаних територіальних громад. Їх вже утворено понад 600. Водночас досі не реалізовано положення Концепції реформи щодо передачі об’єднаним територіальним громадам у розпорядження земель державної власності в адміністративних межах таких громад за межами населених пунктів.

«Ми вдячні Мінрегіону, який за дорученням Прем’єр-міністра у стислі терміни, за підтримки Асоціації розробив законопроект, спрямований на вирішення цього питання, а керівництву уряду – за його оперативне схвалення. Тепер сподіваємося на співпрацю в парламенті щодо оперативного ухвалення документу найближчим часом»,  – наголосив Віталій Кличко.

Перейти до спискуВерсiя для друку