Головна  →  Новини  →  11 квітня 2018, 14:48

Віталій Кличко: «Якщо виявлені під час перевірок у ТРЦ порушення норм протипожежної безпеки не будуть усунуті, ми звертатимемось до суду» (+відео)

Віталій Кличко: «Якщо виявлені під час перевірок у ТРЦ порушення норм протипожежної безпеки не будуть усунуті, ми звертатимемось до суду» (+відео)

Якщо виявлені під час перевірок у ТРЦ порушення норм протипожежної безпеки не будуть усунуті в найкоротші терміни, міська влада звертатиметься до суду. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час спільної з головами районів перевірки стану протипожежної безпеки у ТРЦ «Магелан».

«Щодо порушень, які не усунуто, ми звертаємося до керівництва таких торгово-розважальних центрів, щоб у стислі терміни все виправили. Інакше ми будемо звертатися до судів щодо безвідповідального бізнесу. Безпека киян є одним із ключових пріоритетів. А недбалість власників торгових центрів може коштувати життів людей. Це неприпустимо! Ми не робитимемо помилок, які були допущені в російському Кемерові та призвели до страшної трагедії», – заявив Віталій Кличко та додав, що у разі, коли власники ТРЦ відмовлятимуться усувати такі порушення, їхній бізнес не працюватиме.

«Магелан», де відбулася перевірка, входить у десятку найбільш відвідуваних ТРЦ України. Щодня його відвідує понад 30 тисяч осіб. Віталій Кличко разом із керівництвом ДСНС у місті Києві та главами столичних районів оглянув усі три поверхи торговельного центру, стан евакуаційних шляхів та їх доступність для виходу, а також заклад громадського харчування, кінотеатр, дитячу зону. Вже на першому поверсі ТРЦ виявили порушення, які не усунули після попередньої перевірки рятувальників, – торгові точки навпроти центрального входу, у зоні під ескалаторами. Разом із тим, було виявлено, що деякі торгові точки на евакуаційних шляхах у результаті попередньої перевірки прибрали. Також у ТРЦ відкрили виходи на сходові клітини, які були до цього закриті.

За даними керівництва ДСНС у місті Києві, недостатньо у «Магелані» і схем евакуації громадян при пожежі.

Міський голова звернув увагу керівництва ТРЦ, що міська влада не має наміру створювати перешкоди бізнесу, але у «Магелані» повинні бути дотримані всі норми протипожежної безпеки.

«Ключові порушення – це захаращені шляхи евакуації. Деякі зауваження були усунуті, але є ще проблеми, які потрібно вирішити: прибрати торгівлю, наприклад, кафе, які зараз знаходяться на шляхах пожежної евакуації, щоб ці шляхи були вільними», – зауважив Віталій Кличко.

Разом із тим, міський голова доручив головам райдержадміністрацій у Києві ознайомитись із висновками ДСНС щодо виявлених порушень у всіх ТРЦ столиці та особисто проконтролювати, аби всі порушення було усунуто. Повторні перевірки відбудуться вже найближчим часом.

«Ці перевірки будуть і в подальшому для того, щоб залишались відкритими евакуаційні шляхи, двері. Щоб не «виростали» торговельні майданчики там, де мають бути вільні виходи для людей. Правила безпеки повинні бути дотримані і мають бути єдиними для всіх», – додав він.

Віталій Кличко нагадав, що доручив перевірити всі ТРЦ столиці та інші місця масового перебування людей на відповідність нормам пожежної безпеки після трагедії у російському місті Кемерово, де загинуло кілька десятків людей, значна частина з яких – діти. Такі перевірки – планові та позапланові – наразі тривають.

Нагадаємо, що ще донедавна на перевірки торгово-розважальних, навчальних, виховних, лікувальних закладів діяв мораторій, однак зараз він знятий і підрозділи ДСНС спільно з міськими службами виконують роботу, аби забезпечити належний рівень протипожежної безпеки у кожному закладі Києва. Також міські інспектори з благоустрою перевіряють евакуаційні виходи з метро і законність розташування біля них тимчасових споруд.

Також відбуваються протипожежні навчання. Вони вже були проведені на території трьох ТРЦ – «Ocean Plaza», «Lavina Mall», «Україна».

Загалом, у столиці більше 120 торгово-розважальних комплексів. І всі вони, зазначив Віталій Кличко, будуть перевірені на дотримання правил пожежної безпеки.

Тільки у квітні заплановано перевірити 96 ТРЦ, більше 500 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, 18 медичних закладів зі стаціонарним лікуванням.

Наразі тривають перевірки більше 10 ТРЦ, зокрема, «Магеллан», «Dream-Town», «ПРОСПЕКТ», «ДОМОСФЕРА», «101Tower».

Перейти до спискуВерсiя для друку