Головна  →  Новини  →  23 серпня 2018, 12:24

24 серпня Київ урочисто відсвяткує День незалежності України (+програма)

24 серпня Київ урочисто відсвяткує День незалежності України (+програма)

До 27-ї річниці незалежності України у Києві триватимуть численні державні та загальноміські святково-урочисті заходи. Про це йдеться у розпорядженні КМДА.

24 серпня у Соборі Святої Софії Національного заповідника «Софія Київська» пролунає Молебень за Україну й український народ. Керівники держави та міста покладуть квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку і Михайлові Грушевському, вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Цього року до 100-річчя відродження української державності передбачено парад військ «Марш нової армії». Також на Майдані Незалежності художні колективи силових структур привітають українців тематичним концертом «Пісня за волю України».

Крім того, у столиці заплановано чимало інших мистецьких, спортивних і благодійних подій.

 

Програма заходів, присвячених 27-й річниці незалежності України

 

серпень–24 вересня

Виставка «100 років боротьби за незалежність» на Майдані Незалежності.

серпень–16 вересня

Міська виставка квіткових композицій на тему «Чарівний український міф» (територія Печерського ландшафтного парку).

 

22–26 серпня

Виставка сучасних зразків озброєння, військової техніки та інших матеріально-технічних засобів на Михайлівській площі.

 

23–25 серпня

Автомобільне свято «Motor-Show 27 UA» (біля обеліска міста-героя Києва, проспект Перемоги).

 

24 серпня

Молитовний захід у соборі Святої Софії Національного заповідника «Софія Київська» та інших храмах Києва.

Церемонія покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському. Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Покладання квітів у районах Києва до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях.

Парад військ «Марш нової армії» з нагоди 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності (вул. Хрещатик, Майдан Незалежності).

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Ти у серці моїм, Україно!» (культурно-мистецький об’єкт «Співоче поле» у Печерському ландшафтному парку).

Святковий захід із нагоди 27-ї річниці незалежності України біля будівлі Київської міської ради (вул. Хрещатик, 36).

Фестиваль етнічних громад «Мати Україно – ти одна у нас!» біля будівлі Київської міської ради (вул. Хрещатик, 36).

Концерт класичної музики «Класик Пікнік» у парку ім. Т. Шевченка.

VIII вуличний фестиваль «Найбільша карта мрії» (вул. Хрещатик, навпроти вул. Прорізної).

Урочисті заходи до Дня незалежності України від редакції програми «Сніданок з 1+1» на Михайлівській площі.

Забіг у вишиванках до Дня незалежності України (Русанівська набережна – Дніпровська набережна).

Благодійний забіг «Вони біжать заради дітей» (вул. Сагайдачного, 2 – Володимирський узвіз – розворот біля Європейської площі – Володимирський узвіз – вул. Сагайдачного, 2).

Святковий захід із нагоди 27-ї річниці незалежності України з проведенням фестивалю вуличної їжі (вул. Івана Мазепи).

Всеукраїнський фестиваль із нагоди Дня незалежності України Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (біля арки Дружби народів, Центральний парк культури та відпочинку).

Показ колекції SEREBROVA сезону Spring/Summer 2019 (дублююча дорога на вул. Басейній, 11-17, 16:00-22:00).

Концерт групи «Океан Ельзи», присвячений Дню незалежності України, на НСК «Олімпійський».

Святкові заходи у парках культури і відпочинку «Перемога», «Партизанської слави», «Гідропарк», Центральний парк культури і відпочинку.

Святкові концертні програми у районних закладах культури за участю колективів художньої самодіяльності.

Регата з вітрильного спорту, присвячена Дню незалежності України (6-й причал Київського річкового вокзалу).

 

24–26 серпня

Свято мистецтв на Андріївському узвозі.

Тематичний ярмарок «Великий подільський ярмарок «Київські Контракти» на Контрактовій площі.

 

25 серпня

Звітний концерт муніципальних творчих колективів «Мистецькі перлини Києва» (літня естрада «Міський сад» у Центральному парку культури та відпочинку м. Києва).

Фестиваль до Дня незалежності України «Кримський дім об’єднує серця» (Поштова площа).

Чемпіонат України із стріт воркауту (біля арки Дружби народів, Центральний парк культури та відпочинку м. Києва).

 

26 серпня

Міжнародний фестиваль мистецтв «Діалоги культур» (літня естрада «Міський сад» у Центральному парку культури і відпочинку м. Києва).

Кінно-спортивне змагання до Дня незалежності України на Київському іподромі (вул. Академіка Глушкова, 10).

 

27–28 серпня

Фотовиставка «Україно моя» у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця».

 

Серпень

Виставка архівних документів «До 27-ї річниці незалежності України» у читальному залі Державного архіву м. Києва.

Демонстрація фільмів «Сильніше, ніж зброя», «Воїни духу» та «Михайло Грушевський» у кінотеатрах «Старт», «Факел», «Ліра» (22–23 серпня).

Урочисте вручення державних нагород працівникам підприємств, установ і організацій Києва з нагоди 27-ої річниці незалежності України (вул. Хрещатик, 36, Колонна зала).

Тематичні просвітницькі заходи у бібліотеках Києва.

Проведення у районах Києва спортивних свят, спартакіад, турнірів та змагань із різних видів спорту.

 

Вересень

Проведення тематичних просвітницьких заходів, виховних годин, книжкових виставок, конференцій, зустрічей за круглим столом, наукових читань з історії становлення незалежності України, присвячених Дню Державного Прапора України, 27-й річниці незалежності України та 100-річчю відродження української державності (навчальні заклади Києва).

Нагадаємо, що упродовж тисячолітньої історії однією з основоположних цінностей українців було прагнення свободи. Саме це спонукало їх боротися за незалежність. Нині, в умовах агресії з боку Росії, Україна продовжує відстоювати власну свободу та цілісність держави.

Українська держава успадкувала традиції державотворення від Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, Козацької держави, української державності початку ХХ століття. Проголошення незалежності 24 серпня 1991 року стало логічним завершенням процесу українського державотворення.

У часи Української революції 1917–1921 років українці відродили державність – утвердили державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), створили боєздатне військо, отримали визнання світової спільноти. Лише зовнішня агресія та внутрішні протиріччя не дали можливості зберегти цю державу.

 22 січня 1918 року була відроджена українська держава, а 24 серпня 1991 року фактично відбулося  відновлення незалежності України. Тож, відзначаючи 27-річчя від дня прийняття Акта проголошення незалежності України, ми паралельно маємо говорити про 100-річчя відродження української державності.

 Імпульс до свободи та незалежності, який дала Українська революція, змусив більшовиків піти на поступки і погодитися на створення квазідержави УСРР, яка мала обмежену міжнародну правосуб’єктність та власні кордони. Однак весь цей час тривала боротьба за справжню незалежність України – як збройними (1920–1950-ті), так і ненасильницькими методами (1960–1980-ті).

 Україна у ХХ столітті кілька разів втрачала державність. Унаслідок російської окупації після революції 1917–1921 років злочинні тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – забрали мільйони життів українців у роки Голодомору, Голокосту, політичного терору, депортацій та війн.

Зовнішня агресія не зупинила боротьби українців за право мати власну незалежну і соборну державу. Ця боротьба триває і нині, коли українці змушені захищати від російської агресії територіальну цілісність та суверенність України.

Проголошення незалежності України 1991 року відіграло вирішальну роль у розвалі СРСР і остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної імперії.

Сьогодні незалежність України – головна перепона для російського імперіалізму й запорука вільного розвитку держав і народів Європи.

27 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.

Перейти до спискуВерсiя для друку