Головна  →  Новини  →  25 вересня 2018, 16:29

Віталій Кличко підписав Меморандум про співпрацю між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи

Віталій Кличко підписав Меморандум про співпрацю між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи

Реформа з децентралізації в Україні близька до «точки неповернення», але вимагає додаткових зусиль для її успішного завершення. Про це заявив мер Києва, голова АМУ Віталій Кличко під час підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Документ підписали Голова АМУ Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.

Як підкреслив Віталій Кличко, першим спільним проектом у практичній співпраці стане програма «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».

«Реформа децентралізації близька до «точки неповернення», але вимагає додаткових зусиль для її успішного завершення. Мета реформи не тільки у збільшені обсягів місцевих бюджетів та переданих муніципалітетам повноважень. Не у кількості створених громад. Як дехто помилково вважає. Це лише інструменти, – підкреслив Віталій Кличко. – Нам необхідно створити на місцевому рівні ефективну, прозору та підзвітну  владу орієнтовану на потреби громадян».

За словами Голови АМУ, жодна реформа, в тому числі і реформа з децентралізації, не може бути реалізована без підтримки на місцях та спільної відповідальності.

«Ми ніколи не досягнемо нашої мети, якщо не буде сформовано довіру між муніципальною владою та громадою. Тільки залучення громадян до вирішення питань місцевого значення дозволить сформувати спроможне місцеве самоврядування», – зазначив Віталій Кличко.

У свою чергу, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер зазначив, що підписання меморандуму – це логічне продовження співпраці з Асоціацією міст України.

«Реформа децентралізації – це ваша основна реформа. Ми як міжнародні партнери всіляко долучаємося до її успішної реалізації. Цей меморандум має зміцнити, посилити цю роботу. А також зробити більш ефективною роботу вашої Асоціації міст України. У довгостроковій перспективі децентралізація має стати інструментом покращення життя людей. Київ – це гарний приклад для всієї України», – зазначив Андреас Кіфер.

За словами мера столиці, Київ у співпраці з громадою досягнув значних успіхів. У місті запроваджується система Smart City, працює проект електронних петицій та консультацій sз мешканцями столиці. Дуже популярний бюджет участі, e якому щороку беруть участь все більше киян, пропонуючи свої проекти.

І цей досвід у сфері прозорості муніципального управління та запровадження сучасних сервісів для громади уже перейняли більше 100 муніципалітетів із різних куточків України.

Як підкреслив Віталій Кличко, дуже важливо, що Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи підтримує Асоціацію у розвитку ефективних інструментів для розвитку органів місцевого самоврядування.

Перейти до спискуВерсiя для друку