Розкопки на Поштовій площі почалися ще в грудні 2014 року. На січень 2015 року археологами було розкопано систему стовпів та дерев’яний настил, які, можливо, були частиною київської пристані. Знахідки датувалися 17-19 ст.

В кінці лютого археологи вийшли на шар глибиною 7-8 метрів, що відповідає приблизно 11-13 ст. Було знайдено кілька вінців дерев’яного частоколу, між яким проходила давня вулиця, частини зрубів, а також ряд невеликих побутових речей. Ця знахідка міняє уявлення про межі житлової забудови Середньовічного Києва, розширюючи їх ближче до Володимирського узвозу.

27 лютого 2015 року київський міський голова Віталій Кличко доручив зупинити будівництво на місці знахідки.

В середині березня 2015 року на розкопі відбувся обвал і знахідка частково була засипана. Крім того в цей же час компанія-забудовник була вимушена змінити метод будівництва, щоб зберегти знайдені артефакти. Зокрема, фахівцями було запропоновано використати технологію TOP-DOWN.

У квітні 2015 року через різке потепління дерев’яні об’єкти тимчасово було законсервовано ґрунтом через швидке висушування деревини та ризик розвиток грибів та бактерій, що ведуть до швидкого руйнування знахідки.

Версiя для друку