Головна  →  Поради з теплозбереження

Поради з теплозбереження

Тепло квартир залежить не лише від якості центрального опалення або потужних обігрівачів, а й від правильної теплоізоляції приміщення. Адже утримати тепло в помешканні досить важко.

Тож в першу чергу фахівці радять утеплити стіни та встановити теплоізоляцію, аби не обігрівати повітря на вулиці. Третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни.

Утеплюючи стіни, стелю та підлогу, більшість забуває, що 15-25% тепла втрачається саме через вікна.

Якщо вам не вистачає коштів на встановлення дорогих металопластикових вікон, або ви прихильник екологічно чистих матеріалів, варто задуматись, чим краще утеплити дерев’яні вікна та двері.

Зауважимо, щоб добре утеплити вікна, мало їх просто заклеїти спеціальними засобами, також важливо прогерметизувати щілини між віконною рамою і стіною та між рамою і склом.

Якщо ж ви наважились на заміну вікон, то бажано, щоб вони були з подвійним або потрійним заскленням, а балкони та лоджії засклені склопакетами — це зменшить втрати тепла до 50%.

Крім того, на вікна можна встановити тепловідбивну плівку: вона пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку.

На стіні за радіатором встановіть тепловідбивний екран з фольги або подібних матеріалів, які направлятимуть тепло всередину приміщення.

Слідкуйте за тим, щоб двері у під’їзд були герметично зачинені – це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в оселі.

Версiя для друку