інформація щодо механізму призначення субсидій.

Що таке субсидія?

Субсидія є адресною безготівковою допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Кому призначається субсидія?

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла. 

В окремих випадках на підставі рішення комісії районної у м. Києві держадміністрації та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар), якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію. Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

Увага! У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії не припиняється до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

Чи нараховуються пільги на житлово-комунальні послуги при отриманні житлової субсидії?

У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. Інформація про зазначених осіб подається підприємствам - виробникам/виконавцям житлово-комунальних послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

 Куди звертатися для отримання субсидій? Які документи потрібно надати?

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі — за місцем проживання):

-     заяву про призначення житлової субсидії за встановленою формою

-     декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленою формою;

-     договір найму (оренди) житла (за наявності).

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з використанням засобів телекомунікаційних систем, зокрема з використанням електронного цифрового підпису, структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання). У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання заяви і декларації в зазначений строк подаються нові заява і декларація.

Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені Положенням.

 Де особа може отримати заяву та декларацію?

Форму заяви та декларації можна отримати в районних управліннях праці та соціального захисту населення або самостійно роздрукувати використовуючи інтернет ресурси. Посилання на форму розміщені на сайтах Міністерства соціальної політики України, Київської міської державної адміністрації та Департаменту соціальної політики .

Термін надання субсидії

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

 на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

 на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди). На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

 Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.

У разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.

Якщо громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, на підставі рішень комісій районних у м. Києві держадміністрацій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися з дня виникнення відповідного права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.

Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян.

Увага. У  разі  отримання інформації про прострочену понад два місяці   заборгованість  з  оплати  послуг,  загальна  сума  якої перевищує  двадцять  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія  на  наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ  з  питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо  протягом  двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії  на  наступний  строк громадянин документально підтвердив 
сплату    заборгованості    або    укладення   договору   про   її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (у  тому числі до винесення рішення судом), субсидія призначається з  дати  закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця,   в   якому  громадянин  документально  підтвердив  сплату заборгованості  або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення комісії районної у місті Києві держадміністрації, за наявності поважних причин.

Куди надавати заяви та декларації?

Процедура отримання субсидій здійснюється в районних управліннях праці та соціального захисту.

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами;

довідки про доходи - у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, та неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру;

договір найму (оренди) житла (за наявності).

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з використанням засобів телекомунікаційних систем, зокрема з використанням електронного цифрового підпису, структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання). У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання заяви і декларації в зазначений строк подаються нові заява і декларація.

Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені цим Положенням.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Поштові адреси та телефони „гарячих ліній” 
районних управлінь праці та соціального захисту

Адреса

Телефони

Дні прийому

Години прийому

Електронні адреси

Голосіївськийрайон

вул. Ломоносова, 5/3 (управління праці та соціального захисту населення)

 вул. Миричанська (Бубнова), 5, (відділ житлових субсидій)
м. Київ, 03040

257 23 87

Понеділок  Вівторок  Середа
Четвер  П’ятниця
перерва обідня



09.00-17.00

09.00-16.00
13.00-13.45

[email protected]

 

Дарницький район

Харківське шосе,176-Г,
м. Київ, 02121

563-99-70
563-96-42

Понеділок Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
перерва обідня



09.00-18.00

09.00-16.45
13.00-13.45

[email protected]

 

Деснянський район

вул. Закревського, 87 Д (управління праці та соціального захисту населення)

просп. Маяковського, 15,(відділ житлових субсидій)
м. Київ, 02225

545-14-14 515-25-97

515-43-39

Понеділок Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
перерва обідня



09.00-18.00

09.00-16.45
13.00-13.45

[email protected]

 

Дніпровськийрайон

вул. Курнатовського, 7-А,
м. Київ, 02125

542-66-09
542-66-60

542-66-61

510-78-61

Понеділок Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
перерва обідня

09.00-18.00
14.00-18.00
09.00-18.00
09.00-18.00
09.00-13.00
13.00-13.45

[email protected]

 

Оболонський район

вул. Озерна, 18-А,
м. Київ, 04209

 

 

467-98-58
467-98-70

 Понеділок  Вівторок
Середа
Четвер  П’ятниця
перерва обідня



9.00-18.00

9.00-13.00
13.00-13.45

[email protected]

 

Печерський район

вул. Цитадельна, 4/7,
м. Київ, 01015

288-51-24

Понеділок  Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
перерва обідня



09.00-18.00

09.00-13.00
13.00-13.45

[email protected]

 

Подільський район

вул. Ярославська, 31-Б,
м. Київ, 04071

425-85-16

Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
перерва обідня

08.00-17.00 09.00-16.00 08.00-19.00 09.00-16.00 09.00-12.00
13.00-13.45

[email protected]

 

Святошинський район

вул. Гната Юри, 14-Б,
м. Київ, 03148

273-20-17
276-45-38

Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця



09.00-18.00

09.00-16.45

[email protected]

 

Солом’янський район

просп. Повітрофлотський, 40,
м. Київ, 03186

207-39-12

207-39-21

Понеділок  Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
перерва обідня



09.00-18.00

09.00-16.45
13.00-13.45

[email protected]

 

Шевченківський район

просп. Перемоги, 5 (управління праці та соціального захисту населення),

просп. Перемоги, 15,(відділ житлових субсидій)
м. Київ, 03056

236-14-75
236-14-71

Понеділок Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
перерва обідня



09.00-18.00

09.00-16.45
13.00-13.45

[email protected]

 

Кияни з обмеженими фізичними можливостями, які за станом здоров’я або з інших поважних причин не можуть особисто звернутися до органів соціального захисту, можуть отримати допомогу в оформленні документів на призначення житлової субсидії за місцем проживання від соціальних працівників, зателефонувавши до Київського міського територіального центру соціального обслуговування та районних територіальних центрів.

 

п/п

Територіальні центри

Телефони

1

Голосіївський

235-00-40

525-88-03

259-37-52

2

Дарницький

 

 

563-96-41

3

Деснянський

 

 

533-72-51

4

Дніпровський

512-00-35

510-82-10

550-63-00

5

Оболонський

 

 

411-12-54

6

Печерський

284-66-08

286-54-96

289-99-78

7

Подільський

 

 

223-37-06

8

Святошинський

 

 

276-45-38

9

Солом’янський

 

 

497-73-27

10

Шевченківський

 

440-71-44

236-19-26

За яких умов не призначається субсидія?

Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Проте, виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень комісій районних у місті Києві державних адміністрацій структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть призначати субсидії, як виняток. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Форма акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства затверджується Мінсоцполітики. 

Які доходи особа повинна декларувати?

Всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій - четвертий квартали попереднього року.

 Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший - другий квартали поточного року.

Звертаємо увагу, що у Декларації непотрібно вказувати розмір доходу, а зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.

 Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у 2017 р

Соціальні і демографічні групи населення

Розмір прожиткового мінімуму

01.01.2017 - 30.04.2017

01.05.2017 - 30.11.2017

01.12.2016 - 31.12.2016

Діти віком до 6 років

1355 грн.

1426 грн.

1492 грн.

Діти віком від 6 до 18 років

1689 грн.

1777 грн.

1860 грн.

Працездатні особи

1600 грн.

1684 грн.

1762 грн.

Особи, які втратили працездатність

1247 грн.

1312 грн.

1373 грн.

Загальний показник

1544 грн.

1624 грн.

1700 грн.

 Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у 2018 р

Соціальні і демографічні групи населення

Розмір прожиткового мінімуму

01.01.2018 - 30.06.2018

01.07.2018 - 30.11.2018

01.12.2018 - 31.12.2018

Діти віком до 6 років

1492 грн.

1559 грн.

1629 грн.

Діти віком від 6 до 18 років

1860 грн.

1944 грн.

2027 грн.

Працездатні особи

1762 грн.

1841 грн.

1921 грн.

Особи, які втратили працездатність

1373 грн.

1435 грн.

1497 грн.

Загальний показник

1700 грн.

1777грн.

1853 грн.

На яку площу призначається субсидія?

Житлова субсидія призначається в межах соціальної норми житла, а саме:

- на оплату користування житлом/утримання житла, управління багатоквартирним будинком - 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;

- на централізоване та індивідуальне опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями комісій районних у місті Києві держадміністрацій. Рішення про призначення (непризначення) субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

Увага, Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, зазначена норма з 01.05.2017 становить 75 кв. метрів на домогосподарство.

Які наслідки подання недостовірних даних особою?

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих  у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень, шляхом подання відповідних документів.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Чи впливає заборгованість на призначення житлової субсидії?

При первинному звернені за призначенням житлової субсидії наявність заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги не  впливає на призначення житлової субсидії.

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг,загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Інформацію про суму такої заборгованості надають підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення.

За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина.Якщо  протягом  двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії  на  наступний  строк громадянин документально підтвердив сплату    заборгованості    або    укладення   договору   про   її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (у  тому числі до винесення рішення судом), субсидія призначається з  дати  закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця,   в   якому  громадянин  документально  підтвердив  сплату заборгованості  або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення комісії районної у місті Києві держадміністрації, за наявності поважних причин.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями структурним підрозділам з питань соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини;

якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення;

у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни;

за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою;

якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

Що таке монетизація?

Урядом передбачено монетизацію частини зекономлених субсидій у вигляді грошової виплати енергоощадним родинам - еквіваленту вартості зекономлених 150 кілователектроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубівгазу.

До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Строк  подання  заяви може бути продовжений до 1 листопада поточного  року на підставі рішення комісії районної у м. Києві держадміністрації, якщо така заява не була подана в установлений строк з причин,  визначених  комісією поважними.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

Розрахунок обов’язкового платежу

Житлова субсидія призначатися за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Розрахунок обов’язкового платежу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії” і розраховується для кожного домогосподарства індивідуально за відповідною формулою:

Ро = Кд / Кг * Рг ,

де Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу), яка округлюється до двох знаків після коми;

Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства – відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на дату, з якої призначається субсидія;

Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії – два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць, (Кг = 2);

Рг - базова норма плати за житлово-комунальні послуги – 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).

Який розмір доходів застосовується при розрахунку житлової субсидії?

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб.

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Під час призначення субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та/або членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються:

отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань;

отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні іяким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Тобто, під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій-четвертий квартали попереднього року.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, або в якої відсутні доходи, але вона навчалася за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, але яка протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один із таких видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, допомогу по безробіттю, або особа не досягла 18-річного віку станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такою особою доходів. Районні, районні у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворені ними комісії можуть приймати рішення щодо врахування фактичних розмірів доходів для інших категорій громадян під час призначення субсидії.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії. В окремих випадках за рішенням районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Для осіб, які протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) такими особами доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Версiя для друку