Головна  →  Новини  →  15 травня 2018, 13:57

Цього року школи Києва очікують на 34 тисячі першокласників – Олена Фіданян

За останні 5 років кількість першокласників зросла на 26%, навіть у порівнянні з минулим роком кількість першокласників 2018-2019 навчального року може зрости на 1,8 тисячі. Про це повідомила директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян на розширеному засіданні Колегії Київської міської державної адміністрації.

Із 23 квітня у Києві вже розпочато прийом документів до перших класів. Цього року на першачків чекають у 386 комунальних школах.

Ще минулого року в кожній другій із них проводились вступні іспити для шестирічних дітей, але цього року, за словами Олени Фіданян, ситуація докорінно змінена. Відповідно до нового освітнього Закону та порядку зарахування дітей до закладів освіти, батькам потрібно принести заяву, копію свідоцтва про народження та медичну довідку дитини, щоб віддати її до школи, що закріплена за місцем проживання.

Олена Фіданян додала, що цього року киянам більше не потрібно додатково отримувати довідку про реєстрацію.

Для зручності містян освітяни вперше використовують дані Реєстру територіальної громади міста Києва. Кожне районне управління освіти отримало доступ до Реєстру, кожний заклад загальної середньої освіти – інформацію про майбутніх першокласників, які зареєстровані на території обслуговування школи.

«Усі данні про реєстрацію можливо перевірити на місці», – зазначила директор Департаменту.

Якщо ж батьки бажають віддати дитину не за місцем проживання, то вони можуть скористатись правом вибору та подати заявку до будь-якої школи на вільні місця.

 

Довідково.

За даними Реєстру територіальної громади, у Києві зареєстровано 25,6 тис. дітей, яким у період із 01.09.2017 до 01.09.2018 виповнилося чи виповниться 6 років (які є потенційні першокласники).

Найменша кількість зареєстрованих дітей у Печерському районі, що становить 63,4% від кількості прогнозованих місць.

Перевищує прогнозовану кількість місць у 1-х класах кількість зареєстрованих дітей у Дарницькому районі.

Перейти до спискуВерсiя для друку