Головна  →  Новини  →  21 червня 2018, 14:48

Віталій Кличко: «Попри всі спекуляції, артефакти, знайдені на Поштовій, будуть збережені» (+відео)

Віталій Кличко: «Попри всі спекуляції, артефакти, знайдені на Поштовій, будуть збережені» (+відео)

Попри всі спекуляції, артефакти, знайдені на Поштовій площі, будуть збережені, і археологи зможуть продовжити розкопки. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, коментуючи ухвалення Київрадою рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі.

Новий проект рішення був напрацьований спільно із головою фракції «Обʼєднання «Самопоміч» Сергієм Гусовським та підтриманий у залі 68 депутатами Київради.

Документом, зокрема, передбачається залучити міжнародних експертів і фахівців із археології та консервації до проведення археологічних розкопок. Та до визначення об’єктів культурної спадщини, які підлягають консервації та музеєфікації на місці. Згідно рішення, відбудеться відкритий міжнародний конкурс із музеєфікації артефактів та організації публічного простору на Поштовій площі.

У документі йдеться і про створення при КМДА комунального закладу «Центр консервації предметів археології», який вивчатиме способи можливої консервації подібних знахідок та займатиметься їх втіленням.

Також для того, щоб забезпечити подальші археологічні дослідження,  рішення передбачає створення нового проекту укріплення об’єкту розкопок.

Перейти до спискуВерсiя для друку