Головна  →  Новини  →  4 грудня 2018, 13:57

Віталій Кличко закликав депутатів Київради прийняти до розгляду проект бюджету столиці на наступний рік (+відео)

Віталій Кличко закликав депутатів Київради прийняти до розгляду проект бюджету столиці на наступний рік (+відео)

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради прийняти до розгляду проект бюджету столиці на 2019-й рік та ухвалити його у першому читанні.

«Щороку ми збільшуємо бюджет Києва. Бюджет столиці у 2014 році був меншим, ніж борг міста. Борг тоді складав 25 мільярдів гривень. Київ був на межі банкрутства. Сьогодні ж ми плануємо бюджет міста на наступний рік близько 55 мільярдів гривень», – зазначив мер столиці.

За його словами, у 2019 році освітня, медична, транспортна галузі отримають фінансування не менше, а деякі навіть більше, ніж попереднього року. Важливою статтею видатків залишається соціальний захист киян.

Із 2019 року в Україні розпочнеться запровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі.

«Для оптимізації структури видатків здійснено перерозподіл за окремими бюджетними програмами. Зокрема, по видатках на надання передбачених законодавством пільг громадянам та житлових субсидій малозабезпеченим сім’ям», – зазначив Віталій Кличко.

Також він підкреслив, що міська влада планує продовжити придбання житла для учасників антитерористичної операції та інших пільгових категорій киян, будівництво та реконструкцію закладів освіти, культури, охорони здоров’я, об’єктів комунальної сфери.

Чимало коштів буде спрямовано на транспортну інфраструктуру міста.

«Ідеться про будівництво метро на Виноградар, продовження будівництва Подільського мостового переходу, оновлення Київського фунікулера», – розповів Віталій Кличко.

Як повідомив міський голова, також особливу увагу необхідно приділити модернізації та капітальному ремонту мереж КП «Київтеплоенерго».

Орієнтовно на капітальний ремонт тепломереж у бюджеті столиці закладено близько 270 млн гривень.

«Сьогодні ми також фіналізуємо переговори з міжнародними фінансовими установами щодо допомоги у модернізації теплоенергетичного комплексу столиці», – зазначив мер.

Також близько 1,5 млрд гривень, з урахуванням субвенції з Держбюджету, передбачено на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг у Києві.

«І ми особливу увагу приділимо ремонту дворів і міжквартальних проїздів. На що виділимо 500 млн грн», – сказав Віталій Кличко.

Також, зазначив мер, на 2019 рік припадає активна фаза реконструкції Шулявського шляхопроводу.

Загалом, витрати за бюджетом столиці на наступний рік передбачені майже у 55 млрд гривень.

«Прошу взяти до розгляду проект бюджету столиці і ухвалити його у першому читанні. Ми повинні ухвалити збалансований кошторис Києва, щоб наступного року столиця і нараді змінювалася, розвивалася, ставала комфортнішою і гарнішою», – наголосив Віталій Кличко.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку